Publikováno

Židle pro hyperaktivní a neposedné děti

Dnešní příspěvek v poradně bude poměrně krátký, ale důležitý pro rodiče neposedných až hyperaktivních dětí. Pro tyto děti je na učení a přípravu ke studiu mnohem lepší pevná statická židle než otočná židle, která navíc ještě může jezdit.

Nejlepší volbou je židle MyChamp nebo MyPony, které nejsou otočné a kolečka mají zapínací brzdu, takže při zatížení je židle statická. Naprosto stejnou službu vám poskytnou židle Amadeus, které mají obdobná kolečka a otáčení lze aretovat. V pozdějším věku, kdy se dítě lépe soustředí tak lze otáčení povolit. Je potřeba ohlídat, že si aretaci samo nevypne ve chvíli, kdy to ještě není vhodné.

Rostoucí židle Mayer MyChamp
Rostoucí židle Mayer MyChamp
Rostoucí židle Mayer MyPony
Rostoucí židle Mayer MyPony
Rostoucí židle Amadeus Klára
Rostoucí židle Amadeus Klára

Vhodnou židlí pro neposedy může být židle Mayer Actikid. Úprava spočívá v použití speciálních komponent. Kolečka se nahradí kluzáky a standardní píst se nahradí pístem neotáčivým. Židle je pak statická, přesto působí dospělým dojmem a je pohodlná.

Židle Actikid s kluzáky
Židle Actikid s kluzáky

Kluzák pro židli
Kluzák pro židli
Neotáčivý píst
Neotáčivý píst

Actikid proměněný na statickou židli vidíte na obrázku.

Další židle pro školáky můžeme zklidnit jen částečně. U židlí Mayer Actikid Smile, Freaky a Freaky Sport můžeme použít již zmíněné kluzáky. U židle Alba Fuxo zase můžeme použít neotáčivý píst, místo toho klasického. Židle zmíněné v tomto článku rostou od země, je tedy nutné, aby k nim byl použit rostoucí stůl.

Nenašli jste informace, které vás zajímají? Ozvěte se mi.

Sdílejte článek s přáteli