O e-shopu Rostoucí Nábytek.com

Historie e-shopu Rostoucí Nábytek.com sahá na začátek léta roku 2013.  V té době jsem žádný online projekt neprovozoval a pracoval pro jednu pražskou online agenturu, jako obchodník. Před tím jsem se pohyboval v oblasti zařizování interiérů a od jednoho ze svých bývalých partnerů jsem dostal email, kde byla představena rostoucí židle Fuxo. A musím říct, že z konceptu rostoucí židle jsem byl naprosto nadšený. První myšlenka byla „tak tohle je prostě bomba“. S touto myšlenkou jsem se pustil do realizace vlastního e-shopu.

Kdo za e-shopem stojí?

pavelZa e-shopem stojí Ing. Pavel Kočárek – majitel a provozovatel v jedné osobě. Díky tomu jsem schopen nabídnout individuální přístup ke každé objednávce a od začátku do konce se s vámi budu bavit přímo já. Pokud budete potřebovat, klidně mi napište na info@rostoucinabytek.com nebo v online chatu.

Hlavní myšlenky

Hned v úvodu jsem si definoval několik myšlenek, jakým způsobem eshop povedu.

 1. Kvalitní zbožírostoucí nábytek musí vydržet opravdu hodně let, takže jsem se rozhodl, že najdu výrobce s opravdu vysokou kvalitou, pokud možno za rozumnou cenu. Další motivací pro opravdu vysokou kvalitu byla moje vlastní lenost a tak jsem se chtěl za každou cenu vyhnout reklamacím.
 2. Kvalita služeb – toto je kámen úrazu českého online trhu a tak zde vidím příležitost být lepší než ostatní. Když už zákazník musí reklamovat, řeším to okamžitě. Jako dopravce jsem zvolil DPD, protože rozsah doručení pouze jedna hodina nikdo jiný nenabízí.
 3. Odborná pomoc – toto považuji za největší přednost mého eshopu. Z tohoto důvodu je sortiment, tak úzký. Chci svůj sortiment znát, abych byl schopen vždy poradit, ať již prostřednictvím telefonu, emailu nebo chatu.
 4. Pohodlný nákup – během stavby eshopu jsem nevymýšlel nic převratného, ale e-shop je stavěn s ohledem na jednoduchost použití, nejen na počítačích, ale i na mobilech a tabletech. V prvních měsících jsem se potýkal s rychlostí webu, ale vše se povedlo vyřešit a dnes se nákupem u nás rozhodně nezdržíte.

Krátké shrnutí historie

 • Srpen 2013 – obnovení spolupráce s dodavatelem Fuxa, spuštění e-shopu na doméně rostoucizidle.com. Zařazení židle Jitro do prodeje.
 • Leden 2015 – zlomové rozhodnutí provozovat e-shop naplno, nejen jako přivýdělek.
 • Březen 2015 – změna z rostoucizidle.com na rostoucinabytek.com, název není tak omezující. Rozšíření sortimentu o další výrobce, kteří kromě židlí nabízejí i rostoucí stoly. Nasazení online chatu, který je jednoznačně nejpoužívanější komunikační kanál při dotazech na zboží nebo k objednávkám.
 • Květen 2015 – vznik sekce poradna. Protože již začalo přibývat dotazů, tak jsem postupně začal publikovat články, které vám pomohou s výběrem zboží. Prvním byl článek o výběru rostoucích stolů.
 • Červen 2015 – zákaznická linka, která je určena výhradně pro tento eshop.
 • Srpen až prosinec 2015 – první sezóna našeho eshopu. V tomto období se zařizují dětské pokoje a lidé se chystají na vánoce. První sezónu jsem zvládl a především získal zkušenosti a inspiraci pro roky další.
 • Duben 2016 – nabízím Nákup bez rizika. Pokud jste z větší dálky, tak není možné nábytek nikde vyzkoušet. Po sestavení můžete zjistit, že se Vám nelíbí nebo jinak nevyhovuje. V tomto případě zajistím zpětný svoz zboží na náklady eshopu, takže vás vyzkoušení nestojí ani korunu.
 • Duben 2017 – přestěhování do nových větších prostor a založení vzorkovny s větším množstvím židlí i stolů.
 • Červenec 2017 – jsme autorizovaným prodejcem značky Mayer. K vyzkoušení na vzorkovně je veškerý námi nabízený sortiment stolů a židlí Mayer.

A cíle na další období?

Samozřejmostí je udržet kvalitu prodávaného zboží i poskytovaných služeb. Během prázdnin 2017 mám v plánu redesign eshopu, aby se vám lépe nakupovalo a také vylepšení prezentace zboží – více fotek, více detailů.

Ing. Pavel Kočárek

Provozovatel eshopu