Rostoucí židle a židličky pro děti

Rostoucí židle jsou vhodné pro děti od několika měsíců až po teenagera. Největší předností rostoucích židlí je, že zajistí zdravé sezení vašemu dítěti, předchází bolestem zad a pozitivně ovlivňuje rozvoj dítěte a po nástupu do školy i studijní výsledky. V závislosti na věku a použití se liší volba vhodné rostoucí židle.

U nás jsou rostoucí židle rozděleny do dvou kategorií.

  • Dřevěné rostoucí židle – tento typ rostoucí židličky je vhodný pro děti již od 6 – 9 měsíců, v závislosti, kdy dítě začne samo sedět. Její použití je primárně jako jídelní rostoucí židlička, ale je vhodná i jako židle k psacímu stolu. Princip této rostoucí židličky je takový, že dítě přizvedne ke stolu klasické výšky, ať už je to stůl jídelní nebo pracovní. I ty nejmenší děti sedí s vámi u stolu.
  • Rostoucí židle pro školáky a studenty – konstrukčně i principem fungování jde o úplně jiné řešení rostoucí židle. Princip je takový, že židle roste od země a dítě nepřizvedne k pracovní desce, je tedy nutné použít i rostoucí psací stůl
Filtrovat produkty

Zobrazen 1. – 24. z 153 výsledků

Zobrazen 1. – 24. z 153 výsledků

Máme židle od oblíbených výrobců Mayer, Jitro, Alba, Wood Partner i dalších.

Rostoucí židle zajistí zdravé sezení

Základními podmínkami zdravého sezení je správná výška sedáku, hloubka sedáku a správně podepřená záda. Celkový posez musí být ještě nastaven vzhledem k pracovní desce stolu. Nejste-li si jisti nastavením, podívejte se Jak správně sedět?

Při výběru židle tedy nezapomínejte na stůl, ke kterému je židle určena. To zda je stůl pevný vysoký nebo rostoucí je pro správnou volbu naprosto zásadní. Nejste-li si jisti správnou kombinací, mrkněte do poradny nebo nás kontaktujte.