Rostoucí židle a židličky pro děti

Rostoucí židle zajistí zdravé sezení vašemu dítěti, předchází bolestem zad a pozitivně ovlivňují rozvoj dítěte. Rostoucí židle jsou vhodné pro děti od několika měsíců až po teenagera. Po nástupu do školy pozitivně ovlivní studijní výsledky. 

Dětské rostoucí židle rozdělujeme do dvou kategorií, podle jejich účelu

Dřevěné rostoucí židle

Tento typ rostoucí židličky slouží primárně jako jídelní rostoucí židle a je vhodný pro děti již od 6 - 9 měsíců, v závislosti, kdy dítě začne samo sedět. Princip této rostoucí židličky je takový, že dítě přizvedne ke stolu klasické výšky. I ty nejmenší děti sedí s vámi u stolu, což pozitivně ovlivňuje jejich pohodu. Kombinace s rostoucím stolem nedává smysl, byl by neustále zvednutý nahoru.

Tyto rostoucí židle lze využít nejen k jídelnímu stolu, ale je vhodná i jako židle ke stolu psacímu (pokud jde o klasicky vysoký stůl), který mají děti ve svém pokoji. Jedinou výjimku tvoří židle Hauck, ty doporučujeme pouze jako jídelní.

Rostoucí židle pro školáky a studenty

Konstrukčně i principem fungování jde o úplně jiné řešení rostoucí židle. Princip je takový, že židle roste od země a dítě nepřizvedne k pracovní desce, je tedy nutné použít i rostoucí psací stůl. Jak název napovídá, primárním účelem je využití k dětskému psacímu stolu a tomu odpovídá i věk, kdy je vhodné židli pořídit. Ideální termín je před nástupem do školy, některé typy jsou vhodné na kreslení, malování a tvoření již pro 4-leté děti.

Protože židle pro školáky vyžaduje rostoucí stůl, podívejte se na akční sety rostoucího stolu s židlí.

Zdravé sezení zajistí jen správně nastavená židle

Základními podmínkami zdravého sezení je správná výška sedáku, hloubka sedáku a správně podepřená záda. Celkový posez musí být ještě nastaven vzhledem k pracovní desce stolu. Nejste-li si jisti nastavením, podívejte se Jak správně sedět? Při nastavování můžete vyjít z tabulek pro výšku stolu a židle pro školáky. Vždy pak rostoucí židli dolaďte vašemu dítěti na míru.

Co vše zvážit při výběru rostoucí židle

Kromě hlavního dělení židliček je vhodné zvážit další vlastnosti. Židle mohou být jezdící, otočné a různé typy mají různé varianty příslušenství. U nás neuděláte chybu při výběru značky. Máme židle od oblíbených a prověřených výrobců Mayer, Jitro, Alba, Wood Partner i dalších.

Při výběru nezapomínejte na stůl, ke kterému je židle určena. To zda je stůl pevný vysoký nebo rostoucí je pro správnou volbu naprosto zásadní.

Nejste-li si jisti správnou kombinací, mrkněte do poradny nebo nás kontaktujte. S výběrem a sladěním vhodných produktů vám rádi pomůžeme nebo nabízíme možnost sortiment vyzkoušet v našem malém, ale různými typy nabitém showroomu.

Celý popis
Filtrovat produkty

Zobrazen 1. – 24. z 156 výsledků

Zobrazen 1. – 24. z 156 výsledků