Publikováno

Nejlepší rostoucí židle

Jaká je nejlepší rostoucí židle, je jednoduchá otázka se složitější odpovědí. K rostoucímu stolu bude nejlepší jiná židle než ke klasickému stolu. Jiné židle budeme volit také podle použití – jídelní židle, židle pro školáka.

Nejlepší jídelní rostoucí židle – Jitro Plus

Jídelní rostoucí židle jsou určeny pro děti od chvíle, kdy již zvládnou sami sedět než vyrostou do výšky, kdy je pro ně pohodlné sedět na klasickém nábytku pro dospělé.

Proč jsme vybrali jako nejlepší Jitro Plus?

Židle je vyrobena z kvalitního bukového masivu v kombinaci s bukovou překližkou a má výškově i hloubkově nastavitelný sedák i podnožku. Židle je určena ke klasické výšce stolu, takže dítě může jíst s vámi u stolu a nebude se tak cítit nijak odstrčeno.

Mezi přednosti patří prvotřídní zpracování, certifikát bezpečnosti pro vysoké židle a široká nabídka příslušenství. Sedák a podnožku tvoří rovné desky, takže když děti povyrostou, tak se větší deska použije jako sedák, což bude pohodlnější a menší deska, která do té doby slouží jako sedák, se využije na podnožku.

Rostoucí židle Jitro Plus
Židle Jitro Plus

Jídelní rostoucí židle s nejlepším poměrem cena / výkon – Wood Partner Vendy

Pokud budeme hledat nejlepší jídelní židli s poměrem cena / výkon, tak vítězí Vendy od dalšího českého výrobce Wood Partner. Židle má nižší cenu, přitom rozsah a způsob nastavení je podobný jako u Jitra.

Židle Vendy nedisponuje takovou nabídkou příslušenství, není tedy vhodná pro úplně nejmenší. Pro děti, které již nepotřebují pultík zastane stejnou službu. Kvalitní zpracování a certifikát pro vysoké židle má Wood Partner samozřejmě také.

Rostoucí židle Vendy
Židle Wood Partner Vendy

Nejlepší rostoucí židle k psacímu stolu

K psacímu stolu musíme židli volit podle provedení stolu. Záleží, zda máme rostoucí stůl nebo klasický stůl s pevnou výškou. Zatímco k rostoucímu stolu volíme židle rostoucí od země, k pevnému stolu je potřeba dítě přizvednout, jako je to u jídelních rostoucích židlí.

Nejlepší židle k rostoucímu stolu – Mayer MyChamp

U rostoucích židlí k rostoucímu stolu je důležité, aby židle měla nastavitelnou výšku a hloubku sezení i výšku opěráku. Dalšími parametry výběru je kvalita provedení a použitých materiálů, polstrování a snadnost údržby. Plusovým bodem jsou prvky dynamického sezení.

Proč jsme vybrali jako nejlepší Mayer MyChamp?

Rostoucí židle Mayer MyChamp, má hloubku a výšku sezení nastavitelnou nezávisle a samozřejmě má i nastavitelnou výšku opěráku. Rozsahy nastavení jsou velké a společně s dynamicky upevněným opěrák židle zajišťuje pohodlné sezení s maximálním důrazem na ergonomii. Provedením i použitými materiály jde o top židli.

Rostoucí židle Mayer MyChamp
Židle Mayer MyChamp

Nejlepší židle k pevnému psacímu stolu – Actikid A3 Smile s kruhem

U rostoucích židlí k pevnému psacímu stolu, který odpovídá výškou stolu pro dospěláky je stejně jako u židle k rostoucímu důležité, aby měla nastavitelnou výšku a hloubku sezení i výšku opěráku. Výška sezení je, ale řešena přizvednutím k pracovní desce, takže dítě musí mít možnost opřít si nohy.

Proč jsme vybrali jako nejlepší Actikid Smile?

Actikid Smile s kruhovou oporou nabízí nejlepší sezení u klasického stolu. Je zde nezávislé nastavení výšky a hloubky sezení, i výšky opěráku. Nohy jsou opřeny o kruh, takže jsou “ukotveny” a dítě nemá tendenci s nimi houpat nebo se někam natahovat. Provedení nosného kříže židle je poměrně placaté, takže je zde i větší rozsah posunu kruhu, přesto však dojde k situaci, kdy je kruh už nadoraz dole a na zem je to poměrně daleko. Toto je bohužel daň za absenci využití rostoucího stolu, proto vždy radši doporučuji kombinaci rostoucí stůl + rostoucí židle, který roste od země.

Rostoucí židle Actikid A3 Smile s kruhem
Židle Mayer Actikid Smile s kruhem

Nejlepší poměr cena / výkon u židlí k psacímu stolu

Nabídka židlí k psacímu stolu je poměrně široká a dle typu stolu se pokaždé hodí jiná židle. Obecně bych za favorita v poměru cena / výkon považoval židli Actikid, která je dobře zpracovaná a nabízí výborné možnosti nastavení. V případě vysokého psacího stolu volte Actikid ve variantě A3 Smile, kvůli použití placatějšího nosného kříže, který zajistí širší rozsah nastavení kruhu.

Rostoucí židle Mayer Actikid
Židle Mayer Actikid

Výběr rostoucí židle tedy záleží na účelu použití i typu stolu, ke kterému budeme židli používat. Židle, která bude nejlepší pro jednoho, nemusí být nejlepší pro druhého. Pokud si nejste jisti, ozvěte se mi a já vám s výběrem té nejlepší rostoucí židle právě pro vás pomohu, dle vašich potřeb a požadavků.

Sdílejte článek s přáteli