Publikováno

Mayer Actikid vs. Alba Fuxo

V naší nabídce máme dvě židle, které jsou si na první pohled velmi podobné a naskýtají se tedy otázky: Jaký je mezi židličkami rozdíl? Proč je jedna dražší? Pojďme se tedy podívat na podobnosti a rozdíly mezi židlí Actikid a židlí Fuxo. Věříme, že Vám toto porovnání židliček pomůže.

Rostoucí židle mayer Actikid
Rostoucí židle Mayer Actikid
Rostoucí židle Fuxo S-line
Rostoucí židle Fuxo S-line

Co se rozměrů týče, tak jsou obě židle téměř totožné a splňují potřebné rozsahy.

Čaloun a polstrování – čalounění a je u dětské židle jednou z nejnamáhanějších částí. Jedná se také o první zásadní rozdíl mezi židlemi. Čalounění je u obou židliček kvalitně ušito a řemeslnému provedení není co vytknout. Rozdíl je v použité pěně a potahové látce. Pěna u židle Fuxo je měkčí, což je znakem levnějšího materiálu. U židlí Actikid je použita studená pěna s vyšší tuhostí, která má vyšší životnost. Další rozdíl je v použité látce. Fuxo používá látku, která se velmi podobá mikroplyši (s otěruodolností 40 000 cyklů). Actikid požívá koženku nebo polyesterový potah s otěruodolností 100 000 cyklů nebo potah Aquaclena s odolností celých 250 000 cyklů. Tento potah je navíc opatřen hloubkovou ochranou vláken, který zajistí, že i skvrnu od propisky vyčistíte pouze mokrým hadříkem. Actikid má oproti Fuxu výraznou bederní podpěru, která je vhodnější pro dlouhé sezení.

Detail Actikid Aquaclean
Detail Actikid Aquaclean
Detail Actikid koženka
Detail Actikid koženka
Detail Actikid polyester
Detail Actikid polyester
Detail Fuxo
Detail Fuxo

Tento parametr tedy vyhrává židle Actikid, jak použitou látkou, tak pěnou polstrování.

Nosný kříž – U Fuxa je použit šedá plastový kříž, u Actikidu kovový kříž s platovými doplňky. Obě židle mají se svým křížem deklarovanou nosnost 100 kg, takže zde vítěze vyhlašovat nebudeme, ačkoli subjektivně dáváme přednost designu Actikidu, užitné vlastnosti nejsou ovlivněny.

Kolečka – Poslední na první pohled patrný rozdíl je v kolečkách. Actikid disponuje univerzálními kolečky na všechny typy podlah. Kolečka jsou opatřena brzdou, která židli zastaví pokud je nezatížená. Toto chrání nábytek a zdraví lidí, kteří se v okolí židle pohybují. Fuxo je vybavena standardními kolečky na měkkou podlahu. Není problém koupit jako příslušenství i kolečka na podlahu tvrdou, ale je to za vícenáklady. Kolečka nejsou brzděná.

Z našeho pohledu zde vyhrává Actikid.

Cena – pro mnohé velmi důležitý parametr. Fuxo je o více než 1000 Kč levnější než nejlevnější verze Actikidu. Jak jsme již uváděli v článku o výběru rostoucího stolu neměla by být cena první parametr rozhodování, protože židle může sloužit i 10 a více let, přesto v tomto bodě vyhrává Fuxo.

Kterou židli mám tedy koupit?

Pokud se rozhodujete mezi židlí Fuxo a židlí Actikid, tak opravdu doporučíme Actikid. Toto doporučení vychází především z kvality použité potahové látky a pěny. Fuxa se bát také nemusíte, zde dostanete za své peníze odpovídající výrobek a bude vám sloužit také dlouhé roky.

Sdílejte článek s přáteli