Publikováno

Jaké jsou vhodné sestavy dětských stolů a židlí?

Náš eshop v nedávné době rozšířil svoji nabídku dětského nábytku o dětské psací stoly a dřevěné rostoucí stoly. Tím vznikla situace, že si u nás můžete vybrat komplexnější sestavu rostoucího nábytku, ale pozor ne každá rostoucí židle se hodí ke každému typu stolu.

Jak tedy rostoucí nábytek kombinovat?

Ideálním řešením může být kombinace celé sestavy od jednoho výrobce, tím máte jistotu, že nábytek bude kompatibilní, ale nábytek lze kombinovat od různých výrobců.

Kombinování nábytku přijde vhod, pokud chcete pro své dítě pořídit otočnou rostoucí židli, ale zároveň dáváte přednost dřevěnému designu stolu. A zde pozor správně k rostoucí otočné židli musí být rostoucí stůl. K tomuto typu židle tedy dětské psací stoly s pevnou výškou nebrat. Vyberte buď dřevěný rostoucí stůl, stůl Mayer nebo stůl Amadeus.

Pokud máte dřevěnou rostoucí židli např. Jitro Klasik nebo Mony, tak ty jsou určené ke stolům standardní výšky, protože dítě nemá nohy na zemi, ale na nastavitelné podnožce. U těchto typů židle rostoucí stoly vůbec nevyužijete. Když bude stůl nastaven v dolní poloze, dítě bude sedět vysoko. K těmto židličkám berte dětské stoly s pevnou výškou desky 75 cm.

Nezapomeňte, že každé dětské pracoviště můžete vylepšit širokou nabídkou příslušenství, které je opět vhodné designově sladit. Velmi pěkné sestavy lze vytvořit např. od výrobce Mayer. Jako příklad může posloužit obrázek níže s rostoucím stolem Profi 3 v modré variantě a k tomu židle Actikid A2 modrá s kruhy a kontejner Mayer modrý s kruhy.

room_Profi_Actikid blue

Toto dělení a kombinování může být matoucí, pokud si nebudete jistí, který stůl k jaké židli zvolit, využijte kontaktu pomocí chatu, telefonu nebo emailu.