Publikováno

Jaké jsou vhodné sestavy dětských stolů a židlí?

Na našem eshopu nabízíme rostoucí stoly a dětské psací stoly, které mají pevnou klasickou výšku. Máte tedy možnost si nakombinovat různé sestavy rostoucího nábytku, ale pozor ne každá rostoucí židle se hodí ke každému typu stolu.

Jak tedy rostoucí nábytek kombinovat?

Kombinace nábytku se odvíjí především od účelu použití a tím pádem typu stolu, zda se jedná o rostoucí stůl nebo stůl s pevnou výškou.

Sestavy rostoucího nábytku s rostoucím stolem

Rostoucí stůl je typicky součástí sestavy rostoucího nábytku pro školáky. Jsou k němu vhodné rostoucí židle, které rostou od země a my je máme zařazeny v kategorii Rostoucí židle pro školáky. V této kategorii najdete neotočné i otočné židle, ale podstatné je, že jim lze nastavit výšku sezení již od cca. 35 cm, což vyhoví každému prvňáčkovi. Princip této sestavy je, že se pracovní deska i sezení sníží proti dospělému.

Sestavy nábytku s pevným stolem

Pokud bude dítě sedět u stolu pevné výšky standardně kolem 75 cm, tak je nutné vybrat jiné židle než k rostoucímu stolu. V tomto případě se využívá princip, kdy je dítě zvednuto ke klasické výšce stolu. Židle tedy musí umožnit podepření chodidel, které nejsou během sezení na zemi, ale na podnožce. Tento princip se užívá především u rostoucích jídelních židlí, které se používají již od necelého roku dítěte. Příkladem tohoto typu sezení jsou rostoucí židle Jitro.

Princip zvednutí k pracovní desce lze využít i u sestav pro školáky, ale zde je nutné vybrat otočné rostoucí židle s pístem a nahradit klasický píst vyšším pístem s kruhem pod nohy. Použití klasického stolu a židle pro školáka bez této úpravy je absolutně nevhodné. Dítěti buď budou viset nohy ve vzduchu nebo mít pracovní desku hned pod bradou. Ke klasickému stolu nejsou vhodné židle MyChamp, MyPony ani židle Amadeus.

Ideálním řešením může být kombinace celé sestavy od jednoho výrobce, tím máte jistotu, že nábytek bude kompatibilní, ale nábytek lze kombinovat od různých výrobců. Např. rostoucí stůl Jitro a k tomu rostoucí židle Mayer.

Doplňky sestav nábytku

Nezapomeňte, že každé dětské pracoviště můžete vylepšit širokou nabídkou příslušenství, které je opět vhodné designově sladit. Pokud bych měl nějaké příslušenství doporučit, určitě to bude kontejner k psacímu stolu. Slouží nejen jako úložný box, ale i nouzové sedátko, když váš školák potřebuje pomoci.

Velmi pěkné sestavy lze vytvořit od výrobce Mayer i Amadeus. Jako příklad může posloužit obrázek níže s rostoucím stolem Profi 3 v modré variantě a k tomu židle Actikid A2 modrá s kruhy a kontejner Mayer modrý s kruhy.

room_Profi_Actikid blue

Toto dělení a kombinování může být matoucí, pokud si nebudete jistí, který stůl k jaké židli zvolit, využijte kontaktu pomocí chatu, telefonu nebo emailu.

Sdílejte článek s přáteli